Ormanları Gönüllüler Temizleyecek
Ege Orman Vakfı, Ormanlar Çöplük Olmasın kapmanyası düzenledi. 5 Haziran Dünya Çevre Gününe dek sürecek kampanya kapsamında, gönüllüler, ormanlara bırakılan çöp ve molozları temizleyecek.
Ege Orman Vakfı, "Ormanlar Çöplük Olmasın" kapmanyası düzenledi.
Buca Kaynaklar mevkiindeki ormanlık alanda başlatılan kampanya 5 Haziran Dünya Çevre Günü'ne dek sürecek. Kampanya süresince, gönüllüler, ormanlara bırakılan çöp ve molozları temizleyecek.
Kampanya ile ilgili bilgi veren Ege Orman Vakfı Genel Müdürü Metin Gençol, Ege Bölgesi'ndeki ormanlık alanların büyük bir hızla kirlendiğine dikkat çekti. Gençol, kampanyayı "kirlenmenin önüne geçmek ve yeşil alanları temizleyebilmek için" İzmir İl Çevre Müdürlüğü, Orman Bölge Müdürlüğü, Buca Belediyesi ile Hanife Çetiner ve Nilgün Uzgan mankenlik ajanslarının desteğiyle düzenlediklerini söyledi. (NK/BB)