Ara Ana Sayfa
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Menü GösterMenü Gizle
Yayın Tarihi: 27 Ocak 2020 09:25
 ~ Son Güncelleme: 27 Ocak 2020 17:20
3 dk Okuma

CORRY GUTTSTADT YAZDI

Ölüm Kamplarına Gönderilen Sefarad Yahudilerini Anma Kitabı

Fransa'dan Ölüm Kamplarına Gönderilen Sefarad Yahudilerini Anma kitabı cemaatin hem geç Osmanlı’daki, hem ardıl devletlerdeki durumunu, Fransa’ya göçünü inceliyor, yeni yaşamları, umut ve beklentileri aktarıyor.
Ölüm Kamplarına Gönderilen Sefarad Yahudilerini Anma Kitabı
Gazeteci, çevirmen, akademisyen. Hamburg Üniversitesi Türkoloji ve Tarih Bölümü'nden mezun oldu, doktorasını aynı üniversiteden "Die Türkei, diejuden und der Holocaust" çalışmasıyla aldı. Bu çalışma Geisteswissenschaften...

Gazeteci, çevirmen, akademisyen. Hamburg Üniversitesi Türkoloji ve Tarih Bölümü'nden mezun oldu, doktorasını aynı üniversiteden "Die Türkei, diejuden und der Holocaust" çalışmasıyla aldı. Bu çalışma Geisteswissenschaften International ödülüne layık görüldü. Washington'daki "USHMM Center for Advanced Holocaust Studies"de "Ch. H. Revson Foundation" bursiyeri olarak bulundu. "Fondation pour le Memoire de la Shoah" bursuyla Paris'te çalıştı. Hamburg Üniversitesi Türkoloji Bölümü'nde öğretim görevlisiydi. Almanya'da çeşitli ırkçılık karşıtı ve insan haklan kuruluşlarında aktif yer aldı.  "Türkiye'de Yahudiler ve Holokost" çalışması İletişim Yayınları'ndan çıktı.1955'te Hamburg'da doğdu. 

Devamını Göster
ilgili haberler
Sayfa Başına Git