Öğretmen Yok, Öğrenciler Ders Veriyor
İl Milli Eğitim Müdürlüğünün taşımalı sistemi kaldırdığı Kemerkasım Köyünde, dördüncü ve beşinci sınıf öğrencileri ilk haftayı öğretmensiz geçirdi. Beşinci sınıf öğrencisi Buse arkadaşlarına öğretmenlik yaptı.
Düzcenin Konuralp Beldesine bağlı Kemerkasım Köyü İlköğretim Okulunda dördüncü ve beşinci sınıf öğrencileri, eğitim yılının ilk haftasını öğretmensiz geçirdi.
İl Milli Eğitim Müdürlüğünün taşımalı sistem uygulamasını kaldırıp köydeki okullarında eğitim görmelerine karar verdiği öğrencilere, beşinci sınıf öğrencisi Buse Gonca ders veriyor. Öğrencilerin yaramazlık yapmasını ise, okul hizmetlisi Coşkun Polat engelliyor.
Öğrenci velisi Cevdet Özçelik, İl Milli Eğitim Müdürlüğünün uygulamasını eleştiriyor ve öğretmen ataması yapılmayacaksa, çocuklarının taşımalı eğitim sisteminden faydalandırılmasını istiyor. (BB)