Öğrenciler Sorunlarını Başbakana Taşıyacak
İstanbul Üniversitesi yönetiminin, okula girişlerini yasakladığı 7 öğrenci dün (Pazartesi) üniversitenin girişine "Barınamayanlar sınıfı" adını verdikleri çadır kurarak kararı protesto ettiler.
Öğrenciler, Başbakana mektup gönderecek
Öğrenciler, eğitim haklarını engelleyen kararın bir an önce geri çekilmesini istediler.
Bilgi Üniversitesi'nde de öğrenciler fiyatların pahalılığını protesto etmek amacıyla "Kazık yeme yemek ye" sloganıyla yemek boykotu başlattılar.
İstanbul'un çeşitli üniversitelerinde okuyan bir grup öğrenci, sorunlarını içeren bir mektubu Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a gönderecek.
Yarın (Çarşamba) saat 14.30'da Taksim'deki Atatürk Kültür Merkezi önünde buluşacak olan öğrenciler Gümüşsuyu Postanesi'ne kadar yürüyerek, buradan mektubu gönderecekler.
Öğrencilerin Erdoğan'a gönderdikleri mektupta şu ifadeler yer alıyor:
"Sayın Başbakan, siz şu sıralar yurtdışında onlarca ülkeyi gezerken kendi ülkenizin durumundan bihaber kalmışsınızdır diyerek eksiğinizi kapatmak için bu mektubu yazmaya karar verdik. Yurt kapasitesi 10 bin, öğrenci sayısı 250 bin; ev kiraları 500-1000 YTL; ulaşım pahalı, evler uzak, trafik berbat; harçlar arttı, daha da artacak... Anlayacağınız üniversitelilerin size vereceği 1 kuruşu bile kalmadı." (KÖ/EÖ)