Öğrenciler: Parasız Eğitim İstiyoruz
"Müşteri değil üniversiteliyiz" yazılı pankartla YKM önünde bir araya gelen öğrenciler, "parayı veren kepi atar", "500 milyon kira her akşam makarna" yazılı dövizler açarak, Büyükşehir Belediyesi önüne kadar yürüdü.
Öğrenci kollektifleri burada yaptıkları basın açıklamasında, herkesin eşit koşullarda ve parasız üniversite eğitimi almasının kamusal bir hak olmasına rağmen eğitimin her geçen yıl piyasalaştırıldığı belirttiler.
Öğrenciler,"Harçlar ve kayıt paralarının kaldırılmasını, ulaşım ve barınma ücretlerinin düşürülmesini, yurt olanaklarının ve kapasitelerinin arttırılmasını, üniversitelerimizde nitelikli bilimsel bir eğitim koşullarının sağlanmasını istiyoruz" dedi.
Açıklamanın ardından öğrenciler, talepleri çerçevesinde topladıkları bin 500 imzayı Meclis'e gönderdi.(KÖ)