Öğrenciler İmzalarını YÖKe Gönderdi
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi öğrencileri, barınma, ulaşım, beslenme gibi ekonomik sorunlarıyla ilgili topladıkları imzaları Yüksek Öğrenim Kurumuna posta yoluyla gönderdi; çözüm istedi. Öğrenciler daha önce belediye başkanıyla da görüşmüşlerdi.
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi öğrencileri, ekonomik sorunlarıyla ilgili topladıkları imzaları Yüksek Öğrenim Kurumu'na (YÖK) postayla gönderdi.
Öğrenciler kentte karşılaştıkları barınma, ulaşım ve beslenme gibi temel ihtiyaçlarına dair başlattıkları imza etkinliğini tamamlayarak toplanan imzaları dün YÖK'e gönderdiler.
Öğrenciler adına açıklama yapan Ozan Çırak mücadelelerinde kararlı olduklarını vurguladı.
Çırak "Geçen hafta sonu başlattığımız sorunlarımıza karşı imza kampanyasını bugün sonuçlandırdık. Ve topladığımız imzaları YÖK'e gönderdik. Amacımız kısıtlı imkanları ile okumaya çalışan öğrencilerin karşılaştıkları sorunların çözülmesidir. Taleplerimiz bütün öğrencileri ilgilendirmektedir" dedi.
Öğrenciler, daha önce Belediye Başkanı Ülgür Gökhan'ı da ziyaret etmişti. (TK)