Öğrenciler Ders Geçme Sistemini Protesto Etti
Samsun On Dokuz Mayıs Üniversitesi öğrencileri, yönetim uygulamaya koyduğu yeni ders geçme sistemini protesto ettiler. Topladıkları 3 bin 500 imzayı üniversite yönetimine veren öğrenciler bu sistemin paralı eğitim uygulamasının önünü açtığını savunuyor.
Samsun On dokuz Mayıs Üniversitesi'nde öğrenciler, değiştirilen ders geçme sistemini protesto ettiler.
Başarısız oldukları dersi tekrarlama zorunluluğu anlamına gelen FF sistemine karşı eylem yapan öğrenciler, üzerinde "F sistemi kalksın muafiyet hakkımız geri gelsin" yazılı pankartla önce Atatürk Anıtı önünde bir basın açıklaması yaptı.
YÖK'e tepki gösteren öğrenciler adına açıklamayı yapan Öznur Olan, öğrenciler üzerinde baskı uygulandığına dikkat çekti.
Üniversitelerde uygulamaya konulan FF sisteminin, bilimsel üretim için hiçbir faydasının olmadığını söyleyen Olan, bu sistemin paralı eğitim uygulamasının önünü açtığını belirtti. Açıklamanın ardından rektörlüğe yürüyen öğrenciler, ders sistemine karşı topladıkları 3 bin 500 imzayı üniversite yönetimine verdi. (KÖ)