Ara Ana Sayfa
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Menü GösterMenü Gizle
Yayın Tarihi: 18 Eylül 2023 12:30
 ~ Son Güncelleme: 18 Eylül 2023 16:18
3 dk Okuma

Ödüllü çocuk kitabına ‘muzır neşriyat’ sansürü

Stonewall Çocuk ve Genç Edebiyatı Onur Ödülü alan Christine Baldacchino’nun 'Morris Micklewhite ve Turuncu Elbise' adlı kitabı artık sadece poşette satılacak. Okullara sokulamayacak. Bakanlığa göre gerekçe "18 yaşından küçüklerin maneviyatı üzerinde muzır tesir yapacak nitelikte" olması.
Ödüllü çocuk kitabına ‘muzır neşriyat’ sansürü
Haziran 2018'den bu yana bianet muhabiri. 2013'te bianet'te staj yaptıktan sonra bianet'in projelerinde de yer aldı. Expression Interrupted, susma24.com, Jıneps, Inside Turkey, tol.org gibi platformlarda...

Haziran 2018'den bu yana bianet muhabiri. 2013'te bianet'te staj yaptıktan sonra bianet'in projelerinde de yer aldı. Expression Interrupted, susma24.com, Jıneps, Inside Turkey, tol.org gibi platformlarda haber ve makaleleri yayınlandı. İfade özgürlüğü alanında birçok haber ve makaleye görüş verdi. Yazıları İngilizce başta olmak üzere Fransızca, İtalyanca ve Çerkesceye çevrildi. 8 Mart 2018’deki Feminist Gece Yürüyüşünde çektiği fotoğraflar İstanbul Büyükşehir Belediyesince sergilendi. Erciyes Üniversitesi Gazetecilik mezunu.

Devamını Göster
ilgili haberler
Sayfa Başına Git