Nükleer Karşıtları Akkuyuya Gidiyor
Nükleer enerji zorunluluk mu siyasi tercih mi?
Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Ankara Şubesinin 17 Haziran'da yaptığı eşgüdüm toplantısında aldığı karar gereği gerçekleşecek "Nükleer Santrallere Karşı Akkuyu Etkinlikleri" kapsamında konferansların yanı sıra pek çok konser de gerçekleşecek.
Şenliklerin ilk gününde (Cumartesi) Nükleer Mühendis Prof Dr. Tolga Yarman ve EMO Genel Başkanı Kemal Ulusaler'in konuşmacı olduğu Taşucu Belediyesi Festival Alanı'nda saat 17:00-19:30 arasında yapılacak konferansta ele alınacak konular şöyle:
* Akkuyu'da teknik nedenlerle nükleer santral niçin kurulamaz?
* Türkiye'de nükleer enerji üretimi teknik bir zorunluluk mu yoksa siyasi bir tercih mi?
* Nükleer santrallerden dünya neden vazgeçiyor?
Akkuyu şenliklerinin ikinci günüyse (pazar) Büyükeceli Köy Meydanında saat 11:00'de başlayacak etkinlikler 19:30'a kadar sürecek. Şenliklerde Yeni Türkü, Bulutsuzluk Özlemi ve Knoc Aut Rock Grubu sahne alacak. (EZÖ)
* Ayrıntılı bilgi EMO Ankara Şubesi'nden 0 312 231 44 74 numaralı telefondan edinilebilir.