Search Homepage
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Show menuHide menu
Date published: 19 November 2009 09:46
 ~ Modified On: 31 October 2013 00:15
2 min Read

PRESS FREEDOM

No Justice for Jounalist Boğatekin

After having rejected journalist Boğatekin's notice of apology, the Kahta Criminal Court of First Instance handed down a 2 years 2 months and 7 days prison sentence to Boğatekin in his absence. The journalist was in Istanbul for medical treatment and was confronted with the decision when he returned to Kahta.
No Justice for Jounalist Boğatekin
İstanbul Üniversitesi Fransız Filolojisi Bölümü'nden mezun. 1996'da muhabiri olduğu uluslararası Sınır Tanımayan Gazeteciler (RSF) örgütünün Türkiye temsilcisi olarak çalışıyor. 1999'dan beri İPS İletişim Vakfı'nın projesi...

İstanbul Üniversitesi Fransız Filolojisi Bölümü'nden mezun. 1996'da muhabiri olduğu uluslararası Sınır Tanımayan Gazeteciler (RSF) örgütünün Türkiye temsilcisi olarak çalışıyor. 1999'dan beri İPS İletişim Vakfı'nın projesi olan bianet sitesinde, Hukuki Destek Masası koordinatörü, ifade özgürlüğü editörü ve yayın yönetmeni olarak çalıştı. 4.800'den fazla imzalı haber ve makalesi bulunuyor. Bizim Gazete ve Güncel Hukuk dergisi için haber ve makaleler yazdı. Halen bianet'te Medya Gözlem Raporları'nı hazırlıyor.

show more
related news
Back to Top