Ara Ana Sayfa
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Menü GösterMenü Gizle
Yayın Tarihi: 23 Mart 2023 14:02
 ~ Son Güncelleme: 25 Ekim 2023 15:06
3 dk Okuma

DİYARBAKIR NEWROZ'UNDA LGBTİ+'LARA LİNÇ GİRİŞİMİ

Newroz'da darp edilen Deniz: Örgütlü, faşist bir saldırı

Grubun bıçakla saldırdığı LGBT+'lardan Deniz* tanıklığını bianet'e anlattı. "İki büyük saldırı oldu, kafam ve vücudumda morluklar ve şişlikler var" diyen Deniz, hukuki süreç başlatacaklarını söyledi. Deniz, hak ihlallerinin kayda geçmesi açısından İHD'ye de başvurdu.
Newroz'da darp edilen Deniz: Örgütlü, faşist bir saldırı
bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar,...

bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar, Yeşil Gazete, Journo ve sektör dergileri için yazılar yazdı, haberleri yayınlandı. Hemşin kültür dergisi GOR’un kurucu yazarlarından. Yeşilden Maviye Karadenizden Kadın Portreleri, Sırtında Sepeti, Medya ve Yalanlar isimli kitaplara katkı sundu. 2011 Musa Anter Gazetecilik ödülü sahibi. Türkiye Gazeteciler Sendikası Kadın ve LGBTİ+ Komisyonu kurucu üyelerinden. İstanbul Üniversitesi Avrupa Birliği ve Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümlerinden mezun. Ekim 2018’den bu yana bianet’te çalışıyor.

Devamını Göster
ilgili haberler
Sayfa Başına Git