Nazan Öncelden Allianoiye Destek
69.Uluslararası Bergama Kermesi kapsamında Asklepion Antik Tiyatro'da bir konser veren, Nazan Öncel, kermesin altıncı gününde Bergamalıları coşturdu.
Yaklaşık 7 bin kişinin dinlediği konserde, hareketli şarkılarını bir bir sıralayan ve her şarkısını seyircilerle birlikte söyleyen Öncel, Bergama'da olmaktan dolayı çok mutlu olduğunu belirtti.
Öncel, "Her medeniyetlerden izler taşıyan Ege'de ve Bergama'da olmaktan ve tıklım tıklım dolu tarihi antik tiyatroda konser vermekten çok mutlu oldum" dedi.
Allianoi'ye destek
Konserde Bergamalılarla sohbet eden ve üç bin yıllık tarihi bir kent üzerinde yaşamanın çok önemli olduğunu söyleyen Nazan Öncel, Allianoi'nin kurtulması ve sular altında kalmasının önlenmesi için her türlü desteği vermeye hazır olduğunu açıkladı.
Konserin ardından Bergama Belediye Başkanı Raşit Ürper ve Bergama Kaymakamı Hüseyin Eren, Nazan Öncel'e Bergama Kermes Festivali'nde coşkulu bir konser verdiği için teşekkür ederek, gecenin anısına Nike heykelinin kabartma rölyefinin bulunduğu plaketi hediye etti.(KÖ)