Ara Ana Sayfa
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Menü GösterMenü Gizle
Yayın Tarihi: 27 Ocak 2024 00:00
 ~ Son Güncelleme: 8 Şubat 2024 12:24
11 dk Okuma

Murathan Mungan: Ülkenin pusulasının kuzeyi kayboldu, ibre durmadan dönüyor

Pera Müzesi’nde okurları ile bir araya gelen Murathan Mungan, bir okurun "Kitabınızı yazarken hukuki bir sorun yaşayacağınızı düşündünüz mü?" sorusunu, şöyle yanıtladı: "Şövalyelik yapma derdinde değilim, eskilerin bir lafı vardır demirden korksam trene binmezdim.”
Görseli Büyüt
Murathan Mungan: Ülkenin pusulasının kuzeyi kayboldu, ibre durmadan dönüyor
Fotoğraf: Muhsin Akgün / Kolaj: bianet
bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar,...

bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar, Yeşil Gazete, Journo ve sektör dergileri için yazılar yazdı, haberleri yayınlandı. Hemşin kültür dergisi GOR’un kurucu yazarlarından. Yeşilden Maviye Karadenizden Kadın Portreleri, Sırtında Sepeti, Medya ve Yalanlar isimli kitaplara katkı sundu. 2011 Musa Anter Gazetecilik ödülü sahibi. Türkiye Gazeteciler Sendikası Kadın ve LGBTİ+ Komisyonu kurucu üyelerinden. İstanbul Üniversitesi Avrupa Birliği ve Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümlerinden mezun. Ekim 2018’den bu yana bianet’te çalışıyor.

Devamını Göster
Sayfa Başına Git