Muhtarlara Sahte Seçmen Soruşturması
Topsöğütte 28 Mart yerel seçimleri öncesinde seçmen kütüklerine gerçek dışı kayıt ekledikleri gerekçesiyle, dört mahalle muhtarına soruşturma açıldı. Böylece, sahte seçmen iddiasıyla haklarında soruşturma başlatılan muhtarların sayısı, yediye yükseldi.
28 Mart 2004te gerçekleştirilecek yerel seçimler öncesinde, Yüksek Seçim Kurulunun kararı gereği askıya çıkarılan seçmen kütüklerine gerçek dışı kayıt ekledikleri gerekçesiyle haklarında soruşturma açılan mahalle muhtarlarının sayısı yediye yükseldi.
Merkez İlçe Seçim Kuruluna verilen şikayet dilekçesinde, Topsöğüt Beldesi Merkez Mahalle Muhtarı Aziz Karatoprak, Sancaktar Mahallesi Muhtarı Nuri Dağ, Argalıoğlu Mahallesi Muhtarı Maden Uzun ile Haraba Mahallesi Muhtarı Mahmut Özdemirtaşın, tekrar muhtar olabilmek için mahallelerinde oturmayan toplam 723 kişiyi sahte ikametgah ilmuhaberi vermek suretiyle seçmen kütük listelerine yazdırdıklarının saptandığı Jandarma tarafından açıklandı.
Olayla ilgili olarak, muhtarlar hakkında soruşturma açıldı.
Daha önce de Dilek kasabasında iki, Kale ilçesinde de bir muhtar hakkında, seçmen listelerine yazabilmek için bazı kişilere sahte ikametgah düzenledikleri gerekçesiyle soruşturma başlatılmıştı. (EÖ/BB)