Ara Ana Sayfa
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Menü GösterMenü Gizle
Yayın Tarihi: 3 Haziran 2020 12:56
 ~ Son Güncelleme: 3 Haziran 2020 14:09
3 dk Okuma

ERKEK ŞİDDETİ

Mor Çatı: Sığınmaevi Adreslerini Paylaşanlar Hakkında İşlem Yapılmalı

Sığınmaevinin bilgisini şiddet uygulayan erkekle paylaşan polisle ilgili tepkiler sosyal medyada kampanyaya dönüştü: “Bu soruyu sormayan kalmasın. Ben de ‘soruyorum: Sığınma evinin adresini veren polise nasıl bir yaptırım uygulandı?”
Mor Çatı: Sığınmaevi Adreslerini Paylaşanlar Hakkında İşlem Yapılmalı
bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar,...

bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar, Yeşil Gazete, Journo ve sektör dergileri için yazılar yazdı, haberleri yayınlandı. Hemşin kültür dergisi GOR’un kurucu yazarlarından. Yeşilden Maviye Karadenizden Kadın Portreleri, Sırtında Sepeti, Medya ve Yalanlar isimli kitaplara katkı sundu. 2011 Musa Anter Gazetecilik ödülü sahibi. Türkiye Gazeteciler Sendikası Kadın ve LGBTİ+ Komisyonu kurucu üyelerinden. İstanbul Üniversitesi Avrupa Birliği ve Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümlerinden mezun. Ekim 2018’den bu yana bianet’te çalışıyor.

Devamını Göster
ilgili haberler
Sayfa Başına Git