Mimar Memik Yapıcıyı Kaybettik
Barış ve demokrasi mücadelesindeki çabalarıyla bilinen Yüksek Mimar Memik Yapıcı kansere yenildi. Pazartesi sabahı tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Yapıcı için Salı 10:30da Yıldız Sarayındaki Mimarlar Odasında tören düzenlenecek.
TMMOB 36. Donem Yönetim Kurulu Üyesi, Mimarlar Odası İstanbul Şubesi ve Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi, Mimarlık Vakfı'nın Kurucu Üyesi, Y.Mühendis Mimar Memik Yapıcı'yı kaybettik. Daha güzel bir dünya ve mimarlık mücadelesinin gönüllüsü, 1999 depremi sonrasındaki gönüllü yeniden imar çabalarının öncülerinden olan Yapıcı 53 yaşındaydı.
Yapıcı'nın cenazesi, 22 Nisan Salı, saat: 10.30'da, Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi, Yıldız Sarayı Dış Karakol Binası'nda yapılacak törenin ardından öğle namazında Teşvikiye Camisi'nden kaldırılacak ve İzmit Köseköy Mezarlığı'nda defnedilecek. (EK)