Mevlana İzcileri Kaburgaya Tırmandı
Mevlânâ İzcilik Kulübü dağcıları önceki gün Karaburga Dağının 1755 metrelik zirvesine tırmandı.
Havanın yağışlı olması nedeniyle Kaburga Dağı tırmanışına, Mevlana İzcilik Kulübü'nden 6 dağcı katıldı. Tırmanışta, Konya'ya bağlı Selçuklu Belediyesi'nin ağaçlandırma alanları da gezildi.
Kafilenin kılavuzluğunu yapan İl Temsilcisi Recai Kıcıkoğlu, yeşillendirilen alanların, Konya'nın görünümünü değiştireceğine inandıklarını söyledi.
Agâh Doğdu'nun teknik sorumluluğunda gerçekleşen doğa yürüyüşü ve tırmanışa Ertuğrul Demir, Necmettin Altuğul, Recep Koçak ve Abdullah Korkmaz da katıldı. Kıcıkoğlu, dağcıların etkinliklerinin devam edeceğini söyledi.(YÖ)