Ara Ana Sayfa
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Menü GösterMenü Gizle
Yayın Tarihi: 8 Nisan 2010 11:21
 ~ Son Güncelleme: 31 Ekim 2013 00:00
2 dk Okuma

Metin Alataş'ın Ölümü Meclise Taşındı; Şüpheler Arttı

BDP'li Bayandır "Azadiya Welat" dağıtımcısı Metin Alataş'ın şüpheli ölümünü Bakan Atalay'a sordu. Bir soru da, "Basın çalışanlarına karşı işlenen suçlara dair bir incelemeniz oldu mu?". Gazeteden Boltan, "Tehditler aldı, bisikleti hemen önce çalındı, üzerinde kimlik çıkmadı" sözleriyle şüphelerini sıraladı.
Metin Alataş'ın Ölümü Meclise Taşındı; Şüpheler Arttı
İstanbul Üniversitesi Fransız Filolojisi Bölümü'nden mezun. 1996'da muhabiri olduğu uluslararası Sınır Tanımayan Gazeteciler (RSF) örgütünün Türkiye temsilcisi olarak çalışıyor. 1999'dan beri İPS İletişim Vakfı'nın projesi...

İstanbul Üniversitesi Fransız Filolojisi Bölümü'nden mezun. 1996'da muhabiri olduğu uluslararası Sınır Tanımayan Gazeteciler (RSF) örgütünün Türkiye temsilcisi olarak çalışıyor. 1999'dan beri İPS İletişim Vakfı'nın projesi olan bianet sitesinde, Hukuki Destek Masası koordinatörü, ifade özgürlüğü editörü ve yayın yönetmeni olarak çalıştı. 4.800'den fazla imzalı haber ve makalesi bulunuyor. Bizim Gazete ve Güncel Hukuk dergisi için haber ve makaleler yazdı. Halen bianet'te Medya Gözlem Raporları'nı hazırlıyor.

Devamını Göster
ilgili haberler
Sayfa Başına Git