Makam Odasında Çöp Eylemi
Reis Aile Çay Bahçesi'nin işletmecisi İsmail Terzi, çay bahçesinde çalışan personeliyle sahilde kayıklarla çöp topladı ve çöpleri bidona doldurttu.
Çöp dolu bidonu otomobiline koyarak Trabzon Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü binasına giden Terzi, yol şefinin makam odasını girdi.
İşletmeci Terzi, elindeki çöp bidonunu, "Siz gelip almadınız, ben getirdim" diyerek Fen İşleri Yol Şefi Hasan Kamacı'nın makam odasındaki masasının üzerine boşalttı.
Terzi'nin tepkisi karşısında şaşıran belediye görevlileri, Terzi'yi sakinleştirmek için yoğun çaba sarf etti.
Yaklaşık bir hafta önce belediyeye müracaat ederek denizin temizlenmesini istediğini ifade eden Terzi, "Çay bahçesine gelen müşterilerim bana denizin pisliğinden sitem ediyordu. Ben de Trabzon Belediyesi'ni arayarak denizin temizlenmesini istedim. İlgilenmediklerini görünce kendim çöpleri toplayarak yetkililerin masasına döktüm" dedi.
İsmail Terzi, daha sonra Trabzon Belediyesi'nden ayrıldı. Belediyeye giden polis ekipleri, Fen İşleri görevlileri şikayetçi olmadığı için zabıt tutmadılar.(ÇM)