Ara Ana Sayfa
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Menü GösterMenü Gizle
Yayın Tarihi: 10 Ocak 2020 17:04
 ~ Son Güncelleme: 10 Ocak 2020 21:46
4 dk Okuma

AVUKAT LEYLA KAYA YORUMLADI

"Mahkeme Cesur Davrandı, Kadını Seks İşçiliğine Zorlayan Müdüre Ceza Verdi"

Mardin Büyükşehir Belediyesine bağlı Kent A.Ş.’ye kayyım tarafından müdür olarak atanan polis memuruna, kadın çalışanı seks işçiliğine zorladığı için 11 yıl üç ay hapis cezası verildi.
"Mahkeme Cesur Davrandı, Kadını Seks İşçiliğine Zorlayan Müdüre Ceza Verdi"
bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar,...

bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar, Yeşil Gazete, Journo ve sektör dergileri için yazılar yazdı, haberleri yayınlandı. Hemşin kültür dergisi GOR’un kurucu yazarlarından. Yeşilden Maviye Karadenizden Kadın Portreleri, Sırtında Sepeti, Medya ve Yalanlar isimli kitaplara katkı sundu. 2011 Musa Anter Gazetecilik ödülü sahibi. Türkiye Gazeteciler Sendikası Kadın ve LGBTİ+ Komisyonu kurucu üyelerinden. İstanbul Üniversitesi Avrupa Birliği ve Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümlerinden mezun. Ekim 2018’den bu yana bianet’te çalışıyor.

Devamını Göster
ilgili haberler
Sayfa Başına Git