Search Homepage
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Show menuHide menu
Date published: 9 September 2009 12:30
 ~ Modified On: 30 October 2013 00:12
3 min Read

FREEDOM OF EXPRESSION

Litigation against 13-year-old Child Dropped

The Aydın Juvenile Court dropped the case of a 13-year-old child who was trialed because of addressing Prime Minister Erdoğan with the curse "God damn you". The court announced that the crime of "defaming a public official" cannot be implemented because Erdoğan visited the town in his function as AK Party leader.
Litigation against 13-year-old Child Dropped
İstanbul Üniversitesi Fransız Filolojisi Bölümü'nden mezun. 1996'da muhabiri olduğu uluslararası Sınır Tanımayan Gazeteciler (RSF) örgütünün Türkiye temsilcisi olarak çalışıyor. 1999'dan beri İPS İletişim Vakfı'nın projesi...

İstanbul Üniversitesi Fransız Filolojisi Bölümü'nden mezun. 1996'da muhabiri olduğu uluslararası Sınır Tanımayan Gazeteciler (RSF) örgütünün Türkiye temsilcisi olarak çalışıyor. 1999'dan beri İPS İletişim Vakfı'nın projesi olan bianet sitesinde, Hukuki Destek Masası koordinatörü, ifade özgürlüğü editörü ve yayın yönetmeni olarak çalıştı. 4.800'den fazla imzalı haber ve makalesi bulunuyor. Bizim Gazete ve Güncel Hukuk dergisi için haber ve makaleler yazdı. Halen bianet'te Medya Gözlem Raporları'nı hazırlıyor.

show more
related news
Back to Top