Ara Ana Sayfa
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Menü GösterMenü Gizle
Yayın Tarihi: 29 Haziran 2023 15:49
 ~ Son Güncelleme: 12 Temmuz 2023 22:52
5 dk Okuma

HAK SAVUNUCULARINDAN DESTEK ÇAĞRISI

LGBTİ+ aktivistleri: Elyas'ı İran'a göndermek suçtur

Urfa'da Geri Gönderme Merkezi'nde tutulan İranlı Elyas Torabibaeskendari için "sınır dışı edilmesin" çağrısı yapan insan hakları savunucuları, "Elyas, uluslararası koruma altında olan mültecilerden. İade edilirse İran'da idam edilebilir, yapmayın" diye seslendi.
LGBTİ+ aktivistleri: Elyas'ı İran'a göndermek suçtur
bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar,...

bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar, Yeşil Gazete, Journo ve sektör dergileri için yazılar yazdı, haberleri yayınlandı. Hemşin kültür dergisi GOR’un kurucu yazarlarından. Yeşilden Maviye Karadenizden Kadın Portreleri, Sırtında Sepeti, Medya ve Yalanlar isimli kitaplara katkı sundu. 2011 Musa Anter Gazetecilik ödülü sahibi. Türkiye Gazeteciler Sendikası Kadın ve LGBTİ+ Komisyonu kurucu üyelerinden. İstanbul Üniversitesi Avrupa Birliği ve Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümlerinden mezun. Ekim 2018’den bu yana bianet’te çalışıyor.

Devamını Göster
ilgili haberler
Sayfa Başına Git