Search Homepage
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Show menuHide menu
Date published: 25 May 2020 13:09
 ~ Modified On: 25 May 2020 16:55
7 min Read

CALL FOR DEATH FASTING LAWYERS

‘Let Their Demand for Justice be Heard So That Timtik and Ünsal Can Live’

Arrested lawyers Ebru Timtik and Aytaç Ünsal have been on a death fast for their right to a fair trial. Lawyers Güçlü Sevimli and Yaprak Türkmen and law apprentice Naim Feyzullah Eminoğlu have spoken to bianet about their colleagues.
‘Let Their Demand for Justice be Heard So That Timtik and Ünsal Can Live’
bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar,...

bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar, Yeşil Gazete, Journo ve sektör dergileri için yazılar yazdı, haberleri yayınlandı. Hemşin kültür dergisi GOR’un kurucu yazarlarından. Yeşilden Maviye Karadenizden Kadın Portreleri, Sırtında Sepeti, Medya ve Yalanlar isimli kitaplara katkı sundu. 2011 Musa Anter Gazetecilik ödülü sahibi. Türkiye Gazeteciler Sendikası Kadın ve LGBTİ+ Komisyonu kurucu üyelerinden. İstanbul Üniversitesi Avrupa Birliği ve Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümlerinden mezun. Ekim 2018’den bu yana bianet’te çalışıyor.

show more
related news
Back to Top