Ara Ana Sayfa
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Menü GösterMenü Gizle
Yayın Tarihi: 14 Ocak 2022 10:53
 ~ Son Güncelleme: 14 Ocak 2022 14:48
4 dk Okuma

AİLELER KÜRTÇE DERSİNDEN HABERDAR DEĞİL

"Kürtçe seçmeli dersine dört elle sarılmalıyız"

Kürtçe seçmeli ders tartışmaları devam ederken birçok aile Kürtçe seçmeli dersin olduğundan bile habersiz. 2022-2023 eğitim yılında yer alacak seçmeli derslerin belirlenmesi için formların son teslim tarihi 21 Ocak. Başvurular online da yapılabiliyor.
"Kürtçe seçmeli dersine dört elle sarılmalıyız"
Freelance gazeteci olarak çalışmakta, Podcast Kurdi'ye podcastler hazırlıyor. Gaziantep Üniversitesi Radyo Televizyon ve Programcılığı mezunu. Gazeteciliğe Diyarbakır’ın yerel bir televizyonu olan Gün TV’de muhabirlik ile başladı. Ardından...

Freelance gazeteci olarak çalışmakta, Podcast Kurdi'ye podcastler hazırlıyor. Gaziantep Üniversitesi Radyo Televizyon ve Programcılığı mezunu. Gazeteciliğe Diyarbakır’ın yerel bir televizyonu olan Gün TV’de muhabirlik ile başladı. Ardından Azadi TV'de Kürtçe haber sunuculuğu ve haber editörlüğü görevlerini yürüttü. 1HaberVar adlı sitede haber ve program editörlüğü yaptı. Ortadoğu News adlı internet sitesine video haberler hazırladı. Kuzey Irak Kürdistan Bölgesi'nde yayın yapan NRT televizyonunun Diyarbakır muhabirliğini yaptı. Atölye BİA 2 Eylül 2018 "Kürtçe Çeviri ve Haber Atölyesi" katılımcısı.

Devamını Göster
ilgili haberler
Sayfa Başına Git