Ara Ana Sayfa
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Menü GösterMenü Gizle
Yayın Tarihi: 29 Aralık 2022 00:00
 ~ Son Güncelleme: 12 Mart 2023 14:01
11 dk Okuma

Kürt Müziği 2022: Genç sanatçılar, ilk albümler

Bir kaç kelimeyle Kürt müziğinin 2022 yılını anlatmak istersem, galiba genç, yeni sanatçılar en uygunu olabilir. Çünkü bu sene belki de en çok genç ve yeni sanatçılar dikkati çekiyor. Yahhya, Roleda, Senar Renda, Nubian, Reqso... Bunların bazıları ilk albümlerini yayınladı.
Kürt Müziği 2022: Genç sanatçılar, ilk albümler
bianet Kurdî editörü. Marmara Ünivesitesi Gazetecilik Bölümü mezunu. Aynı okulda ve aynı bölümde yüksek lisans yapıyor. Birgün, Dicle Haber Ajansı (DİHA), Dem Tv, Rûdaw TV...

bianet Kurdî editörü. Marmara Ünivesitesi Gazetecilik Bölümü mezunu. Aynı okulda ve aynı bölümde yüksek lisans yapıyor. Birgün, Dicle Haber Ajansı (DİHA), Dem Tv, Rûdaw TV ve Sputnik Kurdistan’da muhabir, editör, haber müdürü ve şef editör olarak çalıştı. "Haber Analizi ve Arşiv İncelemeleriyle: Türkiye'de 9 Gazete" kitabına katkıda bulundu. "Çîrokên Şêwra Ermenan" (Cervantes Yayınları) ve "Guldesteyek ji Baxê Rewanê" (Sor Yayınları) adlı kitapları bulunuyor. 2023 Musa Anter ve Özgür Basın Şehitleri Gazetecilik Ödülü (Kürtçe haber dalında) sahibi. 

Devamını Göster
ilgili haberler
Sayfa Başına Git