Search Homepage
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Show menuHide menu
Date published: 23 July 2010 08:58
 ~ Modified On: 31 October 2013 00:18
2 min Read

Kurdish Journalist Kılınç Detained 5 Months after Conviction

Journalist Kılınç, former official of the Kurdish Azadiya Welat newspaper, was detained on 22 July. He had received a prison sentence of more than 21 years in February on the grounds of spreading propaganda for the PKK in some of the articles published in the paper.
Kurdish Journalist Kılınç Detained 5 Months after Conviction
İstanbul Üniversitesi Fransız Filolojisi Bölümü'nden mezun. 1996'da muhabiri olduğu uluslararası Sınır Tanımayan Gazeteciler (RSF) örgütünün Türkiye temsilcisi olarak çalışıyor. 1999'dan beri İPS İletişim Vakfı'nın projesi...

İstanbul Üniversitesi Fransız Filolojisi Bölümü'nden mezun. 1996'da muhabiri olduğu uluslararası Sınır Tanımayan Gazeteciler (RSF) örgütünün Türkiye temsilcisi olarak çalışıyor. 1999'dan beri İPS İletişim Vakfı'nın projesi olan bianet sitesinde, Hukuki Destek Masası koordinatörü, ifade özgürlüğü editörü ve yayın yönetmeni olarak çalıştı. 4.800'den fazla imzalı haber ve makalesi bulunuyor. Bizim Gazete ve Güncel Hukuk dergisi için haber ve makaleler yazdı. Halen bianet'te Medya Gözlem Raporları'nı hazırlıyor.

show more
related news
Back to Top