KÜ Öğrencileri: Barınma ve Ulaşıma Çözüm
KÜ öğrencileri müzik aletleri çalarak "Balık istifi ulaşım istemiyoruz" ve "Biz de sizin evlatlarınız", dövizleri taşıyarak yürüyüp sorunlarını Kocaelililere duyurmaya çalıştı.
"Bir yılda değişen bir şey yok"
Kocaeli'ne Türkiye'nin dört bir yanından gelen öğrencilerin öncelikli şikayetleri barınma ve ulaşımla ilgili.
Yurt kapasitelerinin yetersiz olduğunu, ev kiralarınınsa yüksek olmasından dolayı karşılayamadıklarını belirten öğrenciler, "Sorunlarımızı bir yıl önce de duyurduk. Herkes bize hak verdi. Ancak aradan geçen süre içinde sorunların hiç biri çözülmedi" dediler.
Üniversitelilerin dikkat çektikleri sorunlarından biri de, Umuttepe semtine ulaşım. Balık istifi yolculuk yapmak istemediklerini belirten öğrenciler çözüm talep ediyor.
Kocaeli Üniversitesi öğrencilerinin geçen yıl aynı taleplerle yürümüşlerdi. (EZÖ/EÖ)