Köylülerle Göçebeler Arasında Tartışma
Okçular köyü muhtarı Mustafa Kalaycı, dilekçeyi "onların da insan hakları var" diyerek işleme koymayan Vali Yardımcısı Nevzat Dalkıran'a tepki gösterdi.
Yedi köy muhtarı, 10 Mayıs'ta bir dilekçe yazarak, Okçular köyü hudutları içerisinde barınan "göçebelerin" buradan çıkartılması için Bolu Valiliği'ne başvurdu.
Vali Yardımcısı Nevzat Dalkıran kendisine verilen dilekçeyi "Ben bir araştırayım" diyerek aldıktan sonra işleme koymadı.
Dilekçeye imza atan Okçular Köyü Muhtarı Mustafa Kalaycı, köylülerin "huzursuz olduğunu" söyledi.
Kalaycı, "Bu vatandaşlarımız daha önce Karayolları prefabriklerinde barınıyorlardı. Ancak oradan çıkarılınca, meramıza bir yıl önce yerleştiler. Köylerimizde hırsızlıklar oluyor, tarlalardaki mahsullerimize zarar veriyorlar. Şikayet ediyorsun, insan hakkı diyorlar. Peki köylünün huzur içinde yaşamaya hakkı yok mu?" dedi. (EÜ/BB)