Köylülerin Hukukla İmtihanı
Kumburun köyüleri, İl İdare Kurulunun köylerini Geyikli Belediyesinden alınıp Mahmutbey Beldiyesine bağlanmasına tepki gösterdi. Kararın yasadışı olduğunu ifade eden köylüler, kararın iptali için mahkemeye başvurdu.
Ezine'nin Geyikli Belediyesi'ne bağlı Kumburun köylüleri, " İl İdare Kurulu'nun köylerinin kendilerine danışılmadan Mahmudiye Belediyesi'ne bağlanmasına tepki gösterdi.
Köylüler, "eğer bir Belediye bağlanmamız gerekiyorsa, bu Geyikli Belediyesi olmalı" dediler.
Özkan: Kararın ardında siyasi rant var
Geyikli Belediye Başkanı Adnan Öztürk,"İl İdare Kurulu kararının iptaline ilişkin Bayındırlık Bakanına gönderilen valilik evrakının kayıp olduğunu" iddia etti.
Başkan Öztürk,"Kumburun sahillerine alt yapı hizmetini yıllardır Geyikli Belediyesi'nin götürdüğünü" belirterek "Köyün üzerinde hak iddia edilecekse, bu bizim hakkımız. Mahmudiye'nin bu konuda tek bir emeği yok" dedi.
Kumburun Köyü Muhtarı Şaban Özkan, "kararın ardında siyasi rant düşünceleri yatığını" iddia etti.
"Yapılanların yasa dışı olduğunu" belirten muhtar Özkan, kararın iptaline yönelik 7 Ağustos günü dava açtıklarını söyledi.(NK)