Köy Hizmetlerinin Kapanmasına Tepki
Yapı Yol Sen İl temsilciliğine bağlı üyeler Köy Hizmetleri Bölge Müdürlüğünün kapatılacağı açıklamalarını 14. Bölge Müdürlüğü önündeki bir eylemle protesto ettiler.
Köy Hizmetleri Bölge Müdürlükleri'nin kapatılması kararına ilişkin protestolar sürüyor. 14. Bölge Müdürlüğü'nde dün Yapı Yol Sen İl Temsilciliğine bağlı üyeler protesto amaçlı bir eylem gerçekleştirdiler.
Temsilcilik adına bir açıklama yapan Suat Balcı hükümetin ve milletvekillerinin yakın geçmişteki gafletlerinin bir bir ortaya çıktığını söyledi.
Ülkeye son 20 yıllık bir dönem içinde neo-liberal bir politikanın damgasını vurduğunu belirten Balcı, "Bu politikalarla kamu kuruluşları tasfiye edilerek ortadan kaldırılmaktadır. Bu kuruluşların olduğu hizmetler, piyasa malına dönüştürülerek çok uluslu şirketlerin denetimine sokulmaktadır" diye konuştu.(FA)