Kitaplarda Eş Rolümüzle Tanıştırılıyoruz
Mersin Üniversiteli ve Liseli Genç Kadınlar Grubu sözcüsü Güllü Taşkıran, ortaöğretim ve lise ders kitaplarına dikkat çekerek, Kitaplardaki bilgiler cins ayrımcılığının bir göstergesidir dedi. Kadınlar Ankarada Öğrenci Kadın Konferansı düzenliyorlar.
Mersin Üniversiteli ve Liseli Genç Kadınlar Grubu, eğitim ve öğretimde kadınların yaşadıkları sorunlara ilişkin İnsan Hakları Derneği (İHD) Mersin Şubesi'nde bir basın açıklaması yaptı.
Grubun sözcüsü Güllü Taşkıran, ortaöğretim ve lise ders kitaplarındaki bilgilerin kadınlık ve erkeklik rollerini içerdiğini belirterek, "Kitaplardaki bilgiler cins ayrımcılığının bir göstergesidir" dedi.
Öğrenci Kadın Konferansı yapılacak
Eğitim ve öğretim gören kadınların okullarda, ev ekonomisi, beslenme ve giyim bölümlerine yönlendirildiğine dikkat çeken Taşkıran, "Bu bölümlere yönlendirilerek 'eş rolümüzle' tanıştırılıyoruz" dedi.
Sözcü Taşkıran, üniversiteli ve liseli kadınların 28-29 Şubat tarihlerinde Ankara'da Öğrenci Kadın Konferansı'nda yaşadıkları sorunları tartışacaklarını belirtti.(EÖ/BB)