Kırmızı Soğan Japonyaya Gidiyor
Kapıdağ köylerinde yetiştirilen kırmızı soğana Japonlar büyük ilgi gösteriyor. Tatlı ve sulu soğanların büyük ve yuvarlak olanları daha çok tercih ediliyor.
Erdek'in Kapıdağ ilçesine bağlı Ballıpınar, Ormanlı, Turan, Doğanlar ve Çayağzı'ndan Japonlar tırlarla kırmızı soğan alıyor. Kırmızı soğan üreticiliği yapan köylülerin önemli bir geçim kaynağını da Japonlar oluşturuyor.
1500 Dekar alanda 8250 ton rekolte ile Erdek'te dikkat çeken kırmızı soğan tatlı ve sulu olması ile ön planda yer alıyor.
Japonlar büyük ve yuvarlak soğan seviyor
Erdek Tarım İlçe Müdürü Ömer Bedir Erdem ile de işbirliği yapan firma yetkilileri Japonların daha çok büyük ve yuvarlak soğanları istediğini söylediler.(NH/BB)