KESK Askerin Çöp Eylemini Protesto Etti
Platform askeriyenin sivil alana müdahalesinden rahatsız olduklarını ifade etti.
"Yolumuz kapalıyken asker neredeydi?"
KESK Hakkari Şubeler Platformu dün (28 Eylül) Belediye Başkanlığı önünde yaptığı basın açıklamasına Belediye Başkan Vekili İsmail Akboğa, KESK'e bağlı sendika üyeleri ve belediye çalışanları katıldı.
Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası Şube Başkanı ve KESK Hakkari Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü Ali Asker Yurtsever, "Askerlerin asli görevleri olan ülke güvenliği yerine sivil alana müdahale etmesi biz sivil toplum örgütlerini rahatsız etti" dedi.
"Belediyenin borçları tasfiye edilsin"
"Toplumsal duyarlılık adına yapılan sözde eylem neden günlerce yolumuz kapalı kaldığında yapılmadı?" diye soran Yurtsever askerlerce halkın seçtiği belediyeyi aşağılayan pankartlar taşınmasının halkın yararına olmadığını söyledi.
"Hakkari'nin huzurunu bozan bu tür eylemlerin karşısında olduğumuzu ve belediye çalışanı emekçileri emeğine bu saygısızlığı kınıyoruz. Temiz bir Hakkari ancak yıllardır biriken borçların tasfiyesidir."
Emniyet Müdürlüğü'nde görevli sivil polisler tarafından güvenlik önlemlerinin alındığı açıklama, olaysız bir şekilde sona erdi. (EZÖ/KÖ)