Kenti Kirleten Cezasını Ödeyecek
Salı günü açıklama yapan Erenkaya, " depremden sonra bazı alışkanlıklarımız değişti. İster istemez pek çok konuya göz yumuldu. Ama bundan böyle kurullar titizlikle uygulanacak" dedi.
Moloza büyük ceza
Başkan Erenkaya, sözlerine şöyle devam etti;
* Saraybahçe Belediyesi Meclisinin aldığı karar gereği bundan böyle herhangi bir binadan çıkartılan molozları belediyenin gösterdiği yere boşaltmayıp evin önüne atanlara, metreküpü 50 milyon lira üzerinden para cezası kesilecek.
* Esnafların kaldırıma mal çıkartmalarına izin verilmeyecek, görsel kirlilik yaratan bütün binalar boyanacak, çürümüş saçaklara müsamaha gösterilmeyecek.
Pilot bölgede torba uygulaması
* Saraybahçe Belediyesi, İzmit'te bazı bölgelerden başlayarak konteynır uygulamasını da kaldırmaya hazırlanıyor.
* Önümüzdeki günlerde belirlenen cadde ve sokaklar açıklanacak, hangi saatlerde çöp kamyonu geçeceği duyurulacak.
* Ev ve işyerleri, bu saatlerde çöplerini torba içinde çıkartıp, araca verecek. Konteynırların neden olduğu pislikler de böylece ortadan kalkacak.(ÇM)