Ara Ana Sayfa
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Menü GösterMenü Gizle
Yayın Tarihi: 16 Nisan 2022 10:00
 ~ Son Güncelleme: 18 Nisan 2022 16:21
4 dk Okuma

SAVCILIĞA GÖRE ERKEK ŞİDDETİ İLE MÜCADELE ETMEK “AHLAK DIŞI”

KCDP iddianamesinde “Sebahat Tuncel ve Gültan Kışanak” detayı

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Derneği yöneticilerinin yargılanacağı dava 1 Haziran’da. Avukat Esin Yeşilırmak, “Bu hukuksuzluk karşısında tüm kadınlar bir arada olalım” diyor.
KCDP iddianamesinde “Sebahat Tuncel ve Gültan Kışanak” detayı
bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar,...

bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar, Yeşil Gazete, Journo ve sektör dergileri için yazılar yazdı, haberleri yayınlandı. Hemşin kültür dergisi GOR’un kurucu yazarlarından. Yeşilden Maviye Karadenizden Kadın Portreleri, Sırtında Sepeti, Medya ve Yalanlar isimli kitaplara katkı sundu. 2011 Musa Anter Gazetecilik ödülü sahibi. Türkiye Gazeteciler Sendikası Kadın ve LGBTİ+ Komisyonu kurucu üyelerinden. İstanbul Üniversitesi Avrupa Birliği ve Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümlerinden mezun. Ekim 2018’den bu yana bianet’te çalışıyor.

Devamını Göster
ilgili haberler
ilgili haberler
diğer yazıları
Sayfa Başına Git