Kazara da Olsa, Erkek Hemşire Olacağız
"Bolu Sağlık Yüksekokulu'nun ilk erkek öğrencileri olmaları nedeniyle oldukça zorlandıklarını" belirten 4. sınıf öğrencileri Halit Doğan (21) ile Musa Özcan (23), "kodlama hatası nedeniyle geldikleri okullarından ve mesleklerinden son derece memnun olduklarını" anlattılar.
"Gırgır olsun diye yazdım ama şimdi memnunum"
Denizlili Musa Özcan, "Ülkemizde erkek hemşireye de ihtiyaç var. Yaptığımız kodlama hatasının bedelini, az kaldı okulu terk etmekle ödeyecektim ama, şimdi memnunum" dedi.
Bolu Sağlık Meslek Yüksekokulu'nu 'gırgır' olsun diye son sırada tercih ettiğini belirten 3. sınıf öğrencisi Antalyalı Mustafa Çetin (21), Başka bir yeri kazanamayınca, gırgır olsun diye tercih formuna yazdığım Sağlık Yüksekokulu'na girmek zorunda kaldım. 32 kişilik sınıfın tek erkek öğrencisi olmama rağmen, kız arkadaşlarım tarafından hiçbir zaman dışlanmadım. Bu da benim okulu bırakmamı engelledi" diye konuştu.
Sağlık Yüksekokulu'nu isteyerek tercih eden tek erkek öğrenci olan 1. sınıf öğrencisi Trabzonlu Birol Gülaydın (19), "Bu okula isteyerek geldim. ÖSYM'de 6. tercihim olan Bolu Sağlık Yüksekokulu'nu kazanmış olmaktan da son derece mutluyum. 31. kişilik sınıfımızın tek erkek öğrencisi olmak beni hiç rahatsız etmiyor" dedi.(NK/BB)