Ara Ana Sayfa
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Menü GösterMenü Gizle
Yayın Tarihi: 1 Mayıs 2017 00:00
 ~ Son Güncelleme: 3 Mayıs 2017 16:54
6 dk Okuma

İŞSİZ GAZETECİLERDEN / OHAL'DE SANAT-1

Kayyum Kıskacında Kalan Sanat

Olağanüstü Hal (OHAL) ile birlikte özellikle Demokratik Bölgeler Partili belediyelere atanan kayyumlar, belediyelerdeki sanatsal üretimin sonunu getirdi.
Kayyum Kıskacında Kalan Sanat
Dicle Üniversitesi Resim Öğretmenliği Bölümü mezunu. JİNHA'da ajansın kurulduğu yıl olan 2012'den veri çalışıyor. Muhabir ve editör olarak JİNHA'da çalışan Doğan, Şengal'de IŞİD tarafından şiddet...

Dicle Üniversitesi Resim Öğretmenliği Bölümü mezunu. JİNHA'da ajansın kurulduğu yıl olan 2012'den veri çalışıyor. Muhabir ve editör olarak JİNHA'da çalışan Doğan, Şengal'de IŞİD tarafından şiddet gören kadınlarla yaptığı "Ezidi Kadınların Çığlığı" haberiyle Metin Göktepe Gazetecilik Ödülü'ne layık görüldü.

Devamını Göster
Gazeteciliğe 2001'de başladı. Kurdish Raport Gazetesi ve MetroGraphy fotoğraf ajansında çalıştı. Ekim 2016'da KHK ile kapatılan İMC TV'nin Diyarbakır bürosunda çalıştı. “Canlı yayında IŞİD’in sınır...

Gazeteciliğe 2001'de başladı. Kurdish Raport Gazetesi ve MetroGraphy fotoğraf ajansında çalıştı. Ekim 2016'da KHK ile kapatılan İMC TV'nin Diyarbakır bürosunda çalıştı. “Canlı yayında IŞİD’in sınır ihlali” görüntüleriyle 2015 Metin Göktepe Gazetecilik Ödülü’nü aldı. Cizre'ye uygulanan ablukada haber takibinde yaralandı. Yaralı halde çekime devam etti. Bu haber görüntüleriyle 2016 Metin Göktepe Gazetecilik, 2016 Halkevleri Özgür Basın Ödülü, 2016 TGC Basın Ödülü ve 2016 İHD Ayşenur Zarakolu Düşünce ve İfade Özgürlüğü ödüllerine layık görüldü. Dört kişisel fotoğraf sergisi açtı. 24 ortak sergiye ve üç fotoğraf festivaline fotoğraflarıyla katıldı.

Devamını Göster
ilgili haberler
Sayfa Başına Git