Kaymakam:Yönerge Gelmedi, Ne Yaparım Bilemem!
Beyoğlu Kaymakamı Başar, istihbarat yönergesinin ellerine ulaşmadığını; muhtarlara bilgi isteyen kişileri kendisine yönlendirmelerini söylediğini belirtti; Yasal muhatabımız valilik; yönerge gelirse ne yaparız bilemiyorum dedi.
Beyoğlu Kaymakamı Kâmil Başar, Beyoğlu ilçesindeki muhtarlıkları dolaşan emniyet görevlileri hakkında bilgisi olmadığını, Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nın yönergesine dair bir yazının da ellerine ulaşmadığını söyledi.
Kendisine başvuran muhtarlara, "gelen kişilerden kimlik sormalarını" ve "soru formlarının resmi yazı olup olmadığına bakmalarını" öğütlediğini belirten Kaymakam Başar, "Muhtarlarımız zaten bilgi vermek istemiyorlar. Ben de onlara, gelen kişileri bana yönlendirmelerini söylüyorum" dedi.
Başar, "Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nın istihbarat yönergesinin elinize ulaşması halinde ne yaparsınız?" sorusunu ise; "Yasaya göre bizim muhatabımız valiliklerdir. Yine de, yönergeyi görmeden görüş bildirmek mümkün değil. Bunu şimdiden bilemem" diye yanıtladı. (BB)