Ara Ana Sayfa
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Menü GösterMenü Gizle
Yayın Tarihi: 13 Ocak 2024 00:00
 ~ Son Güncelleme: 13 Ocak 2024 11:10
6 dk Okuma

GAZETECİ SİNEM NAZLI DEMİR’DEN İLK KİTAP

“Katilimi tanıyorum”: O katiller bir günde yetişmiyor

29 kadının zorlu hayat mücadelesine ve erkek şiddetine dair uzman görüşlerine yer verdiği “Katilimi Tanıyorum: Türkiye’de Kadın Kırımı'” isimli ilk kitabı yayınlanan gazeteci Sinem Nazlı Demir, “Şiddeti hafife almayın, ‘ölüme götürmez’ diye bir şey yok. Kitapta bunun örnekleri var” diyor.
Görseli Büyüt
“Katilimi tanıyorum”: O katiller bir günde yetişmiyor
bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar,...

bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar, Yeşil Gazete, Journo ve sektör dergileri için yazılar yazdı, haberleri yayınlandı. Hemşin kültür dergisi GOR’un kurucu yazarlarından. Yeşilden Maviye Karadenizden Kadın Portreleri, Sırtında Sepeti, Medya ve Yalanlar isimli kitaplara katkı sundu. 2011 Musa Anter Gazetecilik ödülü sahibi. Türkiye Gazeteciler Sendikası Kadın ve LGBTİ+ Komisyonu kurucu üyelerinden. İstanbul Üniversitesi Avrupa Birliği ve Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümlerinden mezun. Ekim 2018’den bu yana bianet’te çalışıyor.

Devamını Göster
Sayfa Başına Git