Katı Atık Projesine İmza Atılıyor
Mersinde kullanılmış ambalajların kaynağında evsel atıklardan ayrı toplanmasını içeren anlaşma ÇEVKO ve belediyeler arasında yarın imzalanacak.
Katı atıkların kaynağında ayrılması ile ilgili proje, Çevre Koruma (ÇEVKO) ile Büyükşehir, Akdeniz, Toroslar ve Yenişehir Belediyeleri arasında yarın imzalanacak.
İmza töreni Mersin Büyükşehir Belediyesi'nde saat 11.00'de gerçekleştirecek. Proje ile Mersin belediye sınırları içerisinde seçilen pilot bölgelerde kullanılmış ambalajların kaynağında evsel atıklardan ayrı toplanarak değerlendirilmesi amaçlanıyor .
Proje kapsamında cam, metal, plastik, meşrubat kutuları, kağıt ve kartonların kaynağında toplanması işleminin yerel yönetim uygulamasına dönüştürülmesi de hedefleniyor . Tüm belediyelere bazı yükümlülükler getiren anlaşma, bir yıl süreli araştırma ve uygulama dönemini kapsayacak.(FA)