Ara Ana Sayfa
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Menü GösterMenü Gizle
Yayın Tarihi: 10 Kasım 2014 15:34
 ~ Son Güncelleme: 10 Kasım 2014 15:46
5 dk Okuma

FERİT BURAK AYDAR YAZDI

Katalan Referandumu, El Clásico’nun Akıbeti ve Kürt Sorunu

Katalan referandumu birkaç ay önceki İskoçya referandumundan bağımsız düşünülemez. 20. yüzyıl yeni yeni ulus-devletler kurma dönemiyken, genel olarak kimlik siyasetinin galebe çalmasıyla 2000’lerde bu eğilim yeniden güçlendi.
Katalan Referandumu, El Clásico’nun Akıbeti ve Kürt Sorunu
İstanbul Üniversitesi İngiliz Edebiyatı mezunu. Aralarında Ian Watt, Romanın Yükselişi (Metis), Edward Said, Başlangıçlar (Metis) ve Joseph Conrad ve Otobiyografide Kurmaca, P. de Man, Körlük ve İçgörü (Metis),...

İstanbul Üniversitesi İngiliz Edebiyatı mezunu. Aralarında Ian Watt, Romanın Yükselişi (Metis), Edward Said, Başlangıçlar (Metis) ve Joseph Conrad ve Otobiyografide Kurmaca, P. de Man, Körlük ve İçgörü (Metis), Esra Özyürek, Modernlik Nostaljisi (Boğaziçi Üniv.), Jonah Lehrer, Proust Bir Sinirbilimciydi (Boğaziçi Üniv.), John Reed, Balkanlarda Savaş (Pencere), Lenin Devlet ve Devrim (Agora) çevirilerinin de olduğu otuzun üzerinde çevirisi bulunuyor. Ayrıca Lenin’den Yenilgicilik ve EnternasyonalizmSovyet İktidarı ve Dünya Devrimi ve Bolşevikler ve Proletarya Diktatörlüğü başlıklı derlemeleri hazırladı ve çevirdi.

Devamını Göster
ilgili haberler
Sayfa Başına Git