Kar Sadece Kız Öğrenciye Engel Oldu
Kız öğrencilere evde eğitim
Karın yolları kapatması nedeniyle okula gönderilmeyen Sibel Şahin, Dilan Şahin, Ceylan Şahin ve Ayten Yiğit'le Özlem Yiğit, yarıyıl tatilinden faydalanarak Tekman Yatılı İlköğretim Bölge Okulu öğrencisi ağabeyleri Resul Şahin'den okuma yazma dersi alıyor.
Köy yollarının uzun süre kapalı kalması yüzünden okula gönderilmediklerini dile getiren kızlar, ailelerine sitemli.
Şahin: Elimden bir şey gelmiyor
Kızlarının kendisine tepki gösterdiğini belirten anne Necla Şahin, "Ne yapalım köyün yolu kapalı. Erkekler gidiyor; ama kızlar uzun süre gidip gelmiyor. Ben ne yapayım, elimden hiçbir şey gelmiyor" dedi.
Kar sebebiyle yolu kapalı köyün sakinleri, acil durumlarda öğrencilerin yatılı okullara taşınması ve geri getirilmesinde Köy Hizmetleri Müdürlüğü'ne ait kar üstü araçları kullanıyor. (EZÖ/EÖ)