Kapılar Açıldı, Sıra Kafaların Açılmasında
Yeni Kıbrıs Derneğinin düzenlediği panele AKEL, DISI ve TKP milletvekilleri katıldı. TKP Milletvekili Akıncı, 23 Nisandan sonra Kıbrısta olumlu gelişmeler yaşandığını ve bunun mimarının da halk olduğunu söyledi.
Yeni Kıbrıs Derneği'nin Limasol'da düzenlediği panelde konuşan Toplumcu kurtuluş Partisi (TKP) Milletvekili Mustafa Akıncı, "Kapılar açıldı, şimdi kafaların açılma zamanı" dedi.
Çalışan Halkların İlerici Partisi (AKEL) Milletekili Andros Kiprianon ile Demokratik Seferberlik Partisi (DISI) Milletvekili Rikkos Erotokritou'nun da katıldığı paneli düzenleyen Yeni Kıbrıs Derneği, iki toplumun yakınlaşmasını sağlamak için Güney Lefkoşa'da kuruldu.
Dernek Başkanı Thouhi Thoukidides'in açış konuşması ile başlayan gecede sırasıyla Mustafa Akıncı, Kiprianou ve Erotohritou görüşlerini kısaca izah edip, soruları yanıtladılar.
TKP Milletvekili Mustafa Akıncı yaptığı konuşmada, Aralık'tan bu yana yitirilen önemli tarihlere vurgu yaptıktan sonra "23 Nisan'da kapıların açılmasını olumlu bir gelişme olduğunu" söyledi.(NK/BB)