Kanalizasyon İsteyen Kadınlara Okuma Kursu
Vali Güzeloğlu, merkez ilçeye bağlı Yağmurdere Köyünde kendisinden kanalizasyon isteyen kadınlara, Köy Hizmetleri ile görüşüp yapılabilirliğini araştırma sözü verdi; karşılığında kadınlardan köyde açılacak okuma-yazma kursuna katılmalarını istedi.
Gümüşhane Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, merkez ilçeye bağlı Yağmurdere Köyü'nde kendisinden kanalizasyon yaptırmasını isteyen kadınlara "gerekli çabayı göstereceğini" söyledi; kadınlardan okuma yazma kursuna gitmelerini istedi.
Köy ziyaretinde etrafını saran köylü kadınların kanalizasyon talebini Köy Hizmetleri Müdürlüğü ile görüşüp "yapılabilirlik durumunu" araştıracağını belirten Güzeloğlu, "Bu isteğinizi yerine getirmek için gereken çabayı göstereceğimden emin olabilirsiniz" dedi.
"Okuma yazma öğrenelim"
Güzeloğlu, köydeki okur yazar olmayan kadınların eğitilmesi için köy muhtarına talimat verdi ve kadınlardan da okuma yazma öğrenmek için çalışmalarını istedi.
Güzeloğlu'nun "Ben köyünüze kanalizasyon yaptırmanın çabası içinde olacağım, siz de okuma yazmayı öğrenin. Bu konuda anlaştık mı?" sorusuna kadınlar "Anlaştık. Siz kanalizasyonu yaptırın, bizler de okuma yazma öğrenelim" diye yanıt verdiler.(BB/NK)