Kalıcı Konutların Sorunları Çözülmeli
KALDER, Düzce merkez ile kalıcı konutlar bölgesini birleştirecek bulvarın yapılmasını, Organize Sanayi Bölgesi inşaatının bitirilmesini, ısınmak için kullanılan fuel-oilin devlet tarafından sübvanse edilmesini istedi.
Düzce Merkez Kalıcı Konutlarını ve Çevresini Koruma ve Geliştirme Derneği (KALDER), "konutların statüsünün en kısa zamanda belirlenmesi" talebiyle bir basın açıklaması yaptı.
"Kalıcı konutlarla Düzce merkezinin birleştirilmesi gerektiği" vurgulanan açıklamada şu görüşlere yer verildi.
* Doğalgaz bağlanana kadar kalıcı konutlara verilen fuel -oil devlet tarafından subvanse edilemez mi?
* Düzce merkezi ile yeni yerleşim bölgesi arasını bağlayacak olan Bulvarın yapılmasına başlanması gerekir.
* Düzce'nin en önemli sorunlarından biri de işsizliktir. istihdamını oluşturacak olan Organize Sanayi Bölgesi (OSB)inşaatı bitirilmeli. Küçük Sanayi Sitesi de hizmete açılmalı.(NK)