Kafamızı Kuma Gömmemizi İstiyorlar
Mersin Valiliği, Sokak Çocuklarını Koruma ve Yardımlaşma Derneği hakkında soruşturma açtı. Valilik, Dernek Başkanı Tanın çocukları zabıta araçlarıyla gezdirmesini gerekçe gösterdi. Tan, soruşturmanın anlamsız olduğunu söyledi.
Mersin Valiliği, Sokak Çocuklarını Koruma ve Yardımlaşma Derneği hakkında soruşturma açtı. Mersin Vali Vekili Mehmet Demir'in talimatı üzerine dernek hakkında idari ve mali denetim başlatılırken, Dernek Başkanı İclal Tan' da uyarıldı.
Soruşturma, Dernek Başkanı İclal Tan'ın sokak çocuklarını üstü açık bir zabıta kamyoneti ile dolaştırması nedeniyle açıldı.
Soruşturma hakkında bilgi veren Vali Vekili Mehmet Demir, "Tan'ın, iyi niyetli olmasına rağmen bilgi ve kapasite itibariyle bu hizmette yeterliliği olmadığını" söyledi.
Dernek Başkanı İclal Tan ise, "valilik soruşturmasının yanlış olduğunu, sokak çocuklarını topluma kazandırmak istediklerini belirtti.
Tan, "Kafamızı kuma görüp çocukların taciz edildiğine göz mü yumsaydık" diye sordu.(NK/BB)