Ara Ana Sayfa
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Menü GösterMenü Gizle
Yayın Tarihi: 11 Mart 2022 00:00
 ~ Son Güncelleme: 14 Mart 2022 17:34
13 dk Okuma

KADIN EDEBİYATÇILAR YAZDI: GERÇEK KADINLARDAN İLHAMLA -4

Kadınlığın değeri

Hande Öğüt'ün kaleminden: "Biz kadınlar ve translar, cinsiyetçi, eril ve mizojin siyasetin oldubitti hedef tahtası ve kurbanı haline getirilmiş olsak da, “kurban” durumunu sahiplenmiyor, birbirimize ve hayatlarımıza sahip çıkmanın yollarını arıyoruz."
Kadınlığın değeri
Çeşitli gazete, dergi, televizyon kanallarında, yayınevlerinde muhabir, editör, düzeltmen olarak çalıştı. Hayalet Gemi, gergindergi, altzine ve çeşitli antolojilerde öyküleri yayımlandı. Pazartesi, Radikal Kitap, Varlık, Eşikcini,...

Çeşitli gazete, dergi, televizyon kanallarında, yayınevlerinde muhabir, editör, düzeltmen olarak çalıştı. Hayalet Gemi, gergindergi, altzine ve çeşitli antolojilerde öyküleri yayımlandı. Pazartesi, Radikal Kitap, Varlık, Eşikcini, Mesele, Bibliotech, Kaos GL, Cogito, Amargi, Feminist Politika, F Dergi, Sabitfikir, Notos Edebiyat, Roman Kahramanları, Psikeart gibi dergilere yazdı, kimine yazmaya devam ediyor. Bomonti’den Harbiye’ye (Heyamola) adlı otobiyografik kitabı 2010’da yayımlandı. Yazılarıyla katkıda bulunduğu kitaplardan bazıları: Şiddete Karşı Anlatılar (Mor Çatı, 2009), Bedende Kıpırdanmalar (Varlık, 2010) Başkaldıran Bedenler; Türkiye’de Transgender, Aktivizm ve Altkültürel Pratikler (Metis, 2013), Sabahattin Ali Kitabı (TC Kültür ve Turizm Bakanlığı, 2013), Kadın Sesi Kâğıda Düşerse (Sola, 2016), Skolastik Fantazya (Ayrıntı, 2015), Türk Sineması’nda 100 Unutulmaz Karakter (Edebi Şeyler, 2016), XX Kuşağı Öyküleri (Kafe Kültür, 2021).

Devamını Göster
ilgili haberler
Sayfa Başına Git