Ara Ana Sayfa
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Menü GösterMenü Gizle
Yayın Tarihi: 29 Eylül 2022 00:00
 ~ Son Güncelleme: 29 Eylül 2022 12:45
8 dk Okuma

İRAN UZMANI ARİF KESKİN

"Kadınlar, devletin ideolojisini kurduğu başörtüsünü yırttı"

İran'da Jîna Mahsa Amini'nin öldürülmesinin ardından başlayan protestolar 13. gününde. İran'daki dini rejim bu protetestolardan nasıl etkilendi? Bundan sonra süreç nasıl ilerleyecek? Bu protestoların Ortadoğu'lu kadınlar açısından anlamı ne? Ortadoğu Uzmanı Arif Keskin yanıtladı.
"Kadınlar, devletin ideolojisini kurduğu başörtüsünü yırttı"
bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar,...

bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar, Yeşil Gazete, Journo ve sektör dergileri için yazılar yazdı, haberleri yayınlandı. Hemşin kültür dergisi GOR’un kurucu yazarlarından. Yeşilden Maviye Karadenizden Kadın Portreleri, Sırtında Sepeti, Medya ve Yalanlar isimli kitaplara katkı sundu. 2011 Musa Anter Gazetecilik ödülü sahibi. Türkiye Gazeteciler Sendikası Kadın ve LGBTİ+ Komisyonu kurucu üyelerinden. İstanbul Üniversitesi Avrupa Birliği ve Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümlerinden mezun. Ekim 2018’den bu yana bianet’te çalışıyor.

Devamını Göster
ilgili haberler
bu haberin uzantıları
ilgili haberler
diğer yazıları
Sayfa Başına Git