Ara Ana Sayfa
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Menü GösterMenü Gizle
Yayın Tarihi: 16 Mayıs 2024 11:36
 ~ Son Güncelleme: 18 Mayıs 2024 13:06
4 dk Okuma

Kadın örgütlerinden Aile Genelgesine eleştiri: Kadınları kutsallık içine hapsediyor

Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu Başkanı Güllü ve Önce Çocuklar ve Kadınlar Derneği Başkanı Tozbey, “Aile Genelgesi”ni yorumladı: “Toplumsal cinsiyet eşitliği, şiddetle mücadele ve kadının güçlendirilmesi konularında farkındalık yaratacak programlar, devlet politikalarının merkezinde yer almalıdır.”
Görseli Büyüt
Kadın örgütlerinden Aile Genelgesine eleştiri:  Kadınları kutsallık içine hapsediyor
Fotoğraf: csgorselarsiv.org
bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar,...

bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar, Yeşil Gazete, Journo ve sektör dergileri için yazılar yazdı, haberleri yayınlandı. Hemşin kültür dergisi GOR’un kurucu yazarlarından. Yeşilden Maviye Karadenizden Kadın Portreleri, Sırtında Sepeti, Medya ve Yalanlar isimli kitaplara katkı sundu. 2011 Musa Anter Gazetecilik ödülü sahibi. Türkiye Gazeteciler Sendikası Kadın ve LGBTİ+ Komisyonu kurucu üyelerinden. İstanbul Üniversitesi Avrupa Birliği ve Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümlerinden mezun. Ekim 2018’den bu yana bianet’te çalışıyor.

Devamını Göster
ilgili haberler
Sayfa Başına Git