Kadıköy’de Polisten Stantlara Saldırı, Basına Engel
![Kadıköy’de Polisten Stantlara Saldırı, Basına Engel](https://static.bianet.org/system/uploads/1/articles/spot_image/000/161/962/original/manşet_polis.jpg)
Kadıköy Bahariye Caddesi’nde polis Dev-Genç ve Sosyalist Demokrasi Partisi’nin açtığı stantlara müdahale etti. Saat 16.30 sularında yaşanan saldırıda 10’a yakın kişi gözaltına alındı.
Kadıköy Boğa heykelinden yürüyüşe geçen polis Bahariye Caddesi'ne asılan bayrakları topladı.
Dev-Genç standında Berkin Elvan’dan Uğur Kaymaz’a öldürülen çocukların fotoğrafları ve Berkin Elvan’ın adını taşıyan kitaplar da bulunuyordu. Polis stantların tamamını dağıtırken fotoğrafları da yırttı.
Gözaltına alırken sert müdahale eden polis, çevreden tepki gösterenleri de alandan iterek uzaklaştırmaya çalıştı. Polis tepki gösterenlere "şikayet var" yanıtı verdi.
Polis basın kartımı “tanımadı”
Polis, çevreden çekim yapan insanlara da “Neden polisi teşhir ediyorsun?” diye müdahale etti.
Yaşananları görüntülediğim sırada kameraya çekim yapan sivil bir polis önce çekim yapmamı engellemeye çalıştı.
bianet'in verdiği ve çekim sırasında elimde bulunan basın kartımı gösterdiğimde ise “Sen kimi kandırıyorsun?” diyerek yanıt verdi. Bu sırada gelen bir başka polis de cep telefonuyla çekim yapmamla ilgili “Basınsın da hususi telefonunla mı çekiyorsun?” dedi.
Çevredekilerle birlikte polis tarafından alandan sert şekilde itildim. Çevredekiler polise tepkilerini alkışlar ve “Katil polis Kadıköy’den defol” sloganlarıyla gösterdi. (BK)
Mahkeme İhraç Edilen Akademisyenin İade Talebini Reddeden Üniversiteden Savunma İstedi
![Mahkeme İhraç Edilen Akademisyenin İade Talebini Reddeden Üniversiteden Savunma İstedi](https://static.bianet.org/system/uploads/1/articles/spot_image/000/202/570/original/510.jpg)
Cenk Yiğiter: Amaç Korku İklimini Yaymak
![Cenk Yiğiter: Amaç Korku İklimini Yaymak](https://static.bianet.org/system/uploads/1/articles/spot_image/000/202/538/original/510.jpg)
Akademisyen Cenk Yiğiter Serbest Bırakıldı
![Akademisyen Cenk Yiğiter Serbest Bırakıldı](https://static.bianet.org/system/uploads/1/articles/spot_image/000/202/524/original/510.jpg)
AYM'den "Siyanüre Hayır" Eylemi Kararı
![AYM'den "Siyanüre Hayır" Eylemi Kararı](https://static.bianet.org/system/uploads/1/articles/spot_image/000/201/799/original/510.jpg)
"Bilim ve Teknolojide Kız Çocukları" Projesi Eşitsizliğe Karşı Çalışıyor
!["Bilim ve Teknolojide Kız Çocukları" Projesi Eşitsizliğe Karşı Çalışıyor](https://static.bianet.org/system/uploads/1/articles/spot_image/000/201/575/original/5100.jpg)